Rüyada Nur Görmek

Rüyada nur görmek karanlıktan aydınlığa çıkmaya; kafir için imana; günahkar için hidayete ermeye işaret eder.

Rüyada nur görmek ne demek isyan ve tuğyandan sonrasında tövbe etmeye; körlükten sonrasında basirete; salih amele, hayırlı evlada; Kur’an’a ve alime delalet eder.

Rüyada nurdan elbise giymek yararlı ilime delalettir. Rüyada bedeninin herhangi bir yerinden nur çıktığını görmek, ilim ve irfanı ile halka yararlı olacak bir adam çocuğa işarettir.

Aydınlık bir ortamdan zulmete çıkmak; zenginlikten sonrasında yoksulluğa, saygınlık görmeden sonrasında horlanmaya, hidayetten sonrasında sapıklığa ya da kör olmaya delalet eder.

Rüyada nur görmek ne anlama gelir, aydınlık ve doğru yola işarettir. Kafir bir kimse karanlıktan aydınlığa çıkarsa, İslamla Tanrı’a yakınlığı keşfeder. Aydınlıktan sonrasında karanlığa çıkarsa; fakirlikten zenginliğe, delaletten sonrasında doğru yola, isyandan sonrasında tövbeye işarettir.

Rüyada nur, aydınlık ve doğru yol anlama gelir. Kafir bir kimse bu rüyayı görürse İslam’a Tanrı’a yakınlığı keşfeder. Aydınlıktan sonrasında karanlığa çıkarsa, yoksulluktan zenginliğe işaret eder. İsyandan sonrasında tövbeye yorumlanır.

Rüyada nur görmek tabiri büyük bir iç huzuru, bolluk, zenginlik, mevkii, ün ve mutluluk olarak yorumlanır.

(Ek olarak bkz: Rüyada Nur Aydınlık Görmek)

Nur

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir