Rüyada Ökçe Görmek

Rüyada ökçe (ayakkabı topuğu) görmek; kişinin kendisinden sonrasında bırakacağı mal yada evlâdına, din ve dünyaca ulaşacağı akibete, abdesti ve guslü tam olarak almayan, suyu azalarının her tarafına yaymadan yalapşap abdest alan ve gusleden hiç kimseye işarettir.

Rüyada sağ ökçeyi görmek, erkeklere; sol ökçe kızlara işarettir. Rüyada topuğunun (ökçesinin) kırık bulunduğunu görmek, pişman olacağı bir iş hayata geçirmeye; ökçenin kırılması ya da kesilmesi, çocuğunun vefat etmesine delalet eder.

Rüyada ökçesinin bulunmadığını görmek, halef olarak arkasında evlâdının kalmayacağına; ökçede görülen güzellik ve sağlamlık, salih amellere ve bunlarla ulaşılacak güzel durumlara; ökçenin siyahlığı ve onda görülen negatif değişimler ise sapıklığa, itaati bırakıp isyana yönelmeye delalet eder.

Ek olarak bakınız: Topuk, Ayakkabı

Rüyada görülen ayak ökçesi, evlatla yorumlanır. Bir kimse uykusunda ayak ökçesinin bulunmadığını görse, o kimsenin kendisinden sonrasında evladı olmayarak, neslinin tükeneceğine; ökçesinin kırıldığını yada kesildiğini görmesi, evladı var ise öleceğine; sol ayak ökçesi kız küçüklere işarettir. Sağ ayak ökçesi de adam evlada delalet eder. Ökçenin siyah renkte görülmesi, halindeki değişikliğe ve ibadetinde günaha delalet eder.

Bir başka rivayete gore de: Rüyada görülen ayak ökçesi, evlat ile tabir edilir. Bundan dolayı, rüyada ayağının ökçesinin olmadığını gören kimsenin halef olacak evladı kalmaz. Rüyada ayağının ökçesinin kırıldığını yada kesildiğini gören kişinin evladı ölür. Sol ayak ökçesi, kızlara; sağ ayak ökçesi de erkeklere işarettir. Ökçe, insanoğlunun din ve dünyasındaki akıbetine işarettir.

Rüyada ökçe görmek ne demek: İnsanın malı yada kendisinden sonrasında bırakacağı evladına işarettir. Rüyada ökçenin güzelliği, insanoğlunun salih amellerine ve o iyi amellerden onu karşılayacak güzel hallere işarettir.

Ökçe

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir