Rüyada Otağ Görmek

Rüyada otağ görmek, büyük çadır din ve dünya için oldukça büyük hayırdır. Bu şekilde bir çadırda bulunduğunu görmek; devlet ve saadete, haccetmeye, üstün bir himmet kapısına bağlanmaya, şehitlik mertebesine ulaşmaya işarettir. Rüyada sahrada ve yerleşim alanı haricinde kurulan otağ, orada bir yüce kişinin kabrinin olduğuna, oraya bir devlet hizmeti olmasına ya da cihad için askerin bir yerde toplanmasına delalet eder.

Ek olarak Bakınız; Oba.

Rüyada otağ görmek ne demek: Şan, onur, şöhret ve müjde ile yorumlanır. Rüyada kendisi için kurulmus bir otağda bulunduğunu görmek, eğer müstahak ise, yüksek bir rütbeye çıkacağına yada devlet başkanından bir hayır ve çıkar göreceğine delalet eder.

Rüyada otağ denilen çadırın toplandığını görmek, rüyayı görenin rütbesi ve itibarı azalır veya ömrü tamamlanır. Kurulmak suretiyle otağın açıldığını gören, birazcık gecikmiş olmakla birlikte, gene de hayır ve menfaate erer.

Cafer-i Sadık’a (R.A.) nazaran; otağ denilen büyük çadır beş şekilde tabir olunur: Devlet, başkanlık, başbakanlık, komutanlık ve bakanlık. Rüyada çadırın yıkıldığını görmek, memleketin fena yolda olduğuna; yan yattığını görmek, devlet başkanının ölümüne; yandığını görmek, yenilgiye; rüzgarın alıp götürdüğünü görmek, o yerde bir başka devlet başkanının geleceğine işarettir.

Ebu Sait El-Vaize nazaran; büyük çadırlar, kudret ve büyük rütbeler ile yorumlanır. Kendi üstüne bu şekilde bir çadır kurulduğunu gören, oldukça güçlü ve büyük bir düşmanına karşı üstün olur.

Otağ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir