Rüyada Pamuk Görmek

Rüyada pamuk görmek; heybet ve ağırbaşlılığa, utanma duygusu ve örtünmeye, mal ve menfaate, din ve amel güzelliğine, hayırlı ve makbul işlere işarettir.

Rüyada pamuk ağacı görmek, mütevazi insana; pamuk toplamak helal mala; pamuk biriktirmek, tanık saklamak ve aile fertleri için para biriktirmeye delalettir.

Rüyada yastık, minder ya da döşeğe pamuk doldurduğunu görmek, bekar kimse için evlenmeye; evliler için varlık ve esenliğe işarettir. Pamuk atmak, -pamuğu çekirdeğinden ayırmak ve kabartmak- biriyle münakaşa etmeye ve aleyhde söz anlatmaya ya da güçlük ve sorun veren şeyi gidermeye delalet eder.

Rüyada pamuğu ayırmak, kimi zaman günahları hafifletecek işler halletmeye, Efendimizin (S.A.V.) sünnetine uymaya; pamuğu bir maksatla kullanmak, dini emirleri güzelce yerine getirmeye, sözünde durmaya ve öteki hayırlı işlere işaret eder.

Rüyada pamuk satan kimseyi görmek; mal ve dünyalığı iyi olmakla beraber, meşakkati de oldukça olan hiç kimseye delalet eder.

Rüyada tarlasında bembeyaz pamuklar görmek, feraha çıkmaya işarettir. Bu rüyalar çoğu zaman iyi sayılır.

Rüyada tarlada beyaz pamuk görmek, rahata kavuşmak şeklinde yorumlanır. Bembeyaz bir pamuk tarlası görmek, en büyük isteğine ulaşmak anlamına gelir. Pamuk kozası ise hayırlı ve bolca paradır.Pamuk toplamak görmek, kendi emeği ile para kazanmak anlamına gelir. İş hayatında başarıya ulaşmış olacaksınız.

Rüyada pamuk görmek yada toplamak, varlıklı olacağınızın işaretidir. Bembeyaz pamuk tarlası, kimsenin hayallerinin gerçekleşeceğine işaret eder.

Rüyada pamuk görmek, dokuz şekilde tabir olunur: Sessiz, çıkar, mal, elbise, vakar, heybet din, hayır ve makbul iş.

Rüyada pamuk topladığını görmek, helal mal ile yorumlanır. Bu malı saklayan ailesi için para artırır. Yastığa ve benzeri şeylere pamuk doldurduğunu gören şahıs ise evlenir.

Rüyada pamuk attığını gören, biriyle kavga eder ve aleyhinde konuşuyor.

Ek olarak Bakınız; Pamuk Fidanı, Pamuk Tohumu

Bir başka rivayete nazaran de: Rüyada pamuk görmek, yün cinsinden olmayan maldır. Rüyada pamuğu ditip atmak, günahlarının eksilmesine, Resulullah (S.A.V.)’ın sünnetine; pamuk ağacı ise mütevazi bir adama işarettir. Pamuk topladığını gören kimse, kendi zekası ve aklıyla kısmet alır. Pamuk kozası da hayırlı ve bolca paradır.

Pamuk

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir