Rüyada Puta Tapmak Görmek

Rüyada puta tapmak rüyasında ağaçtan bir haça taptığını gören, fena ve münafık biri ile arkadaşlık kurar. Bir rivayete gore, birine yalan söyleyip kara çalma ederek yaklaşmaya çalışır. Haç gümüşten ise bir hanıma layık olmadığı şekilde davranır. Eğer altından ise, istemediği bir işe adım atar ve ondan zarar görür. Haç bakırdan yada demirden ise, bir tek dünya işlerinden medet umar.

Rüyada taştan haç görmek ise kalbi taş şeklinde olan bir adama yaklaşarak ondan çıkar umar. Eğer topraktan ise kendisine bile faydası olmayan bir insanla dost olur.

Rüyada haça tapınmak bir haça yakarma ederek ona bir şey söylediğini yada onu öpüp sevdiğini görmek, kendisine hiçbir faydası dokunmayacak kişilerle konuşup dost olmaya ve onlardan zarar göreceğine işarettir.

Cafer-i Sadık (R.A.) bu rüyayı üç şekilde tabir ediyor: Batıl yalan, yalanı, hileci ve yalancı insan.

Abdulgani Nablusi’ye gören: Rüyasında bir puta taptığını gören, nefsinin hevesine kapılarak Tanrı’ın (C.C.) rızasını unutup batıl işlerle uğraşır.

Bazı tabircilere gore; rüyada put görmek bir kadının yada çocuğun sevgisine delalet eder.

Rüyada haç görmek anlamı insanı ibadetten alıkoyan şeylere işarettir. Yanında bir haç taşıdığını gören, başka bir dinde olan bir hanımla evlenir. Veya sağır, dilsiz bir hanımla arkadaşlık eder ve o şekilde bir evladı olur.

İbrahim El-Eş’as gore; rüyada haç görmek, işinde sebat ettiğine delalet eder. Bir haçı kırdığını, veya onu sürüklediğini gören; yüksek bir menzile ulaşır, düşmanlarına üstün gelmiş olarak onların şerrinden güvenilir olur.

Rüyada haç görmek tabiri bir rivayete gören; güzel, boylu poslu, akıllı bir hanıma işaret eder. Başka bir rivayete gore de, ahmak ve kibirli bir hanıma delalet eder.

Rüyada bir haç satın aldığını görmek, eğer almış olduğu haç kıymetli bir şeyden yapılmış ise, güzel bir hanıma; kıymetsizse, çirkin ve ahlaksız bir hanımla evlenmeye yorumlanır.

bkz: Rüyada Put Görmek

Puta Tapmak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir