Rüyada Reisicumhur Görmek

Rüyada Reisicumhurun sarayına giderek onunla tanışıp konuştuğunu görmek, devlet kapılarının kendisine açık bulunduğuna, her işinde kolaylığa uğrayacağına ve eğer memursa mevkisinin yüksekçe olduğuna; tüccarsa kârının artacağına; halktan biri ise işlerinde kazancının artacağına; ev bayanı ise eşinin kendisine sevgi ve inancının artacağına delalet eder.

Bir başka rivayete bakılırsa de: Bir kimse rüyada cumhurbaşkanını dargın görürse, rüyayı görenin namaz ve ibadetinde yapmış olduğu bidata yada görmüş olduğu dargınlık kadar dininin bozukluğuna işarettir.

Rüyada eğer cumhurbaşkanı güler yüzlü ve neşeli olarak görse, ondan güvenilir olduğu oranda din ve dünyaca erişeceği hayır ve yüksekliğe, ucuzluk ve bolluğa ve halinin muntazam olduguna işarettir.

Bir kadının rüyada düzgüsel olarak kendisinin olamayacağı bir mevkide bulunduğunu görmesi, ölümüne işarettir. Nitekim adamın görmüş olduğu rüya da böyledir.

Rüyada cumhurbaşkanı bulunduğunu gören kimse, halkın nazarında büyütülür ve muradına kavuşur. Cumhurbaşkanının kendisiyle konuştuğunu gören kimse, onur ve yüksekliğe nail olur. Kimi zaman de, eğer o kimse layıksa uyanıkken cumhurbaşkanı ile konuşur ya da o kimse şöhret ve nimete nail olur. Eğer hapis ise, hapislikten kurtulur; yoksul ise zenginleşir; tüccar ise kazancı oldukça olur; düşmanlık halinde ise bundan kurtulur.

Rüyada cumhurbaşkanı ile yiyecek yediğini gören kimse, şereflenir ve yediği yiyecek miktarınca kurtuluş ve zafere erer. Cumhurbaşkanının kendisine dünya eşyalarından bir şey verdiğini görürse, o verdiği eşyanın kıymetince şerefe nail olur.

Rüyada cumhurbaşkanının hasta olarak görülmesi; dinindeki hastalığına, halkına zulmetmesine ve o yıl içinde vücudunun sağlıklı olmasına işarettir. Bir kimse cumhurbaşkanı ile kucaklaştığını yada onunla tokalaştığını ve aralarında iyiliğe dair bir söz söylendiğini görse, o kimsenin cumhurbaşkanı yada servet sahibi birisinin yanında halinin iyi olmasına işarettir.

Bkz: Başkan, Milletvekili, Devlet Başkanı, Anıtkabir

Rüyada cumhurbaşkanı ile yiyecek yediğini gören hiç kimseye yiyecek miktarınca bir üzüntü ve üzüntü erişir.

Ek olarak Rüyada Cumhurbaşkanı Görmek açıklamasına bakabilirsiniz.

Reis-i Cumhur

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir