Rüyada Şahitler Görmek

Şahitler, davaya ve mahkemeye, yargı ve karara varan emrine oran olunurlar. Rüyada şahitlerden birkaçını görmek Cenab-ı Hakkın rahmetine, adalete, davası var ise, kazanıp galip gelmeye delalettir.

Rüyada kendi için iki şahit lazım olması durumunda yalnız bir şahit geldiğini görmek, yarı yarıya tamamlanacak bir işe başlayacağına işarettir.

Rüyada kendisinin şahit olarak mahkemede bulunduğunu görmek Tanrı yoluna girdiğine; birinin yalan şahadet ettiğini yada kati yalan şahadet ettiğini görmek, nefsine ve başkasını yermeye delalet eder.

Rüyada adaleti ile bir suçsuzu kurtarmak, ona yardım edeceğine; şahit hilesi ile bir davanın kazanıldığını görmek, halka hakkını vermeye ve hayır etmesi hususunda hizmet edeceğine işarettir.

Rüyada Tanrı (C.C)’ni şahitlik yaptığını görmek, başkalarına hayır ve çıkar verip, kendi için başka birinin şahitlik yaptığını görmek, maksadının yerine geleceğine; aleyhinde şahitlik ettiklerini görmek, zorluğa uğrayacağına delalet eder.

İbn-i Kesir’e bakılırsa; rüyada şahit görmek, düşmanlığa yorumlanır. Rüyada bir şey için şahit getirdiğini gören, bir insanla davalaktır. Bir şeye şahit bulmaya çalıştığını fakat bulamadığını gören aleyhine sonuçlanır.

Ek olarak bkz: Rüyada Evlenmek Görmek 

Şahitler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir