Rüyada Salih Kimse/ Kimseler Görmek

Bakınız; Evliya, İlahi Varlıklar, Alim

Rüyada Tanrı (C.C.)’ın sevilmiş olduğu kimseleri yada onlardan birisini görmek, açtıkları iyi yolun devam etmesine işarettir. Salih kimseler cemaatleri için nasihat veren kutsal kimselerdir. Onlardan bazısı bilinir, bazısı ise bilinmezler. Bir kimse rüyada malum ve tanınan bazı salih kimselere dönüştüğünü görse, onların gidişatında ve karşılaştıkları üzüntü ve kederde onlara halef olur ve onların mertebesince o hiç kimseye dünyanin bazı üzüntü ve vahşeti isabet eder, sonrasında düşmanlarına galip gelir.

Bir kimse rüyada ölmüs bazı salih kimselerin bir şehirde sağ bulunduğunu görse, o kent halkının kavuşacağı bolluğa, sevince, valilerinden görecekleri adalete ve başkalarının tutumunun iyi olacağına işarettir.

Rüyada ölmüş olan salih kimselerin bazılarını sağ olarak görmek, o şehirde yaşayan kişilerin sıkıntılarının azalacağına, darlıktan kurtulmalarına ve onların valilerinin adil olmasına ve reislerinin halinin ıslahına işarettir. Bir kimse rüyada malum salihlerden bazısına tahavvül ettiğini görse, görmüş olduğu kimsenin mertebesi miktarınca dünyanın gam ve kederleri kendisine isabet eder, sonrasında muradına nail olur.

Salih Kimse/Kimseler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir