Rüyada Sandık Görmek

Rüyada sandık görmek; hanım veya hizmetçiye, kişinin evine, dükkanına, bekarın evlenmesine, yoksulun varlıklı oluşmasına işarettir. Seyahat sandığı, yolculuğa veya bir yere gönderilecek elçiye delalet eder.

Rüyada içi dolu sandık görmek, bolluk ve zenginliğe; dolu bir sandık satmak yada başkasına vermek, gizli saklı işler meydana çıkaracağına; başkalarının sandığını açmak, bekarlığa; boş sandık, kıymetsizliğe; demir sandık, mevkide yükselişe; tahta sandık, evliliğe; kırık sandık, iyi bir habere; denizde yüzen sandık, büyük bir kısmete; boyalı ve işlemeli sandık, oldukca iyi ve mutlu bir yaşantıya; kapağı açılmayan sandık, kedere ve üzüntüye işarettir.

Bkz: Dolu Şeyler Görmek

Rüyada görülen sandık, nereden geldiği belli olmayan kısmettir. Rüyayı gören bekarsa, kısa zamanda evlenir. Rüyada türlü eşyayı sandığa yerleştiren kendine ev alacaktır. Rüyada içi dolu sandık görmek, zenginliğe işaret eder. Dolu bir sandık satmak yada başkasına vermek, gizli saklı vakaları ortaya çıkaracağına yorumlanır.

Rüyada başkalarına ilişkin sandığını açmak, evlenemeyeceğinize yorumlanır. Boş sandık, kıymetsiz şeylerle ilgilendiğinize işaret eder. Kırık sandık, yakında gelecek güzel bir habere işarettir. Boyalı ve işlemeli sandık, oldukca güzel ve mutlu bir yaşam yaşamaya işarettir. Rüyada demir sandık görmek, yüksek makamlara yükselmeye işarettir. Tahta sandık, yakında bir evliliğe yorulur. Kapağı kapalı sandık, üzüntüye yorumlanır.

Rüyada temiz, sağlam, tahta sandık görmek hayırlı bir evliliktir. Açık sandık kısmettir ve içindekilere nazaran yorumlanmalıdır.

Rüyada sandık görmek, eşe ve bir rivayete nazaran de büyük bir iş adamı olmaya delalet eder. Büyük bir demir sandık aldığını yada kendisine verildiğini gören, evlenir. Rüyada tahta sandık demir sandıktan daha ufak görüldüğünde aynen tabir olunur. Sandığının kırıldığını yada kaybolduğunu görenin eşi vefat eder.

Cafer-i Sadık’a (R.A.) nazaran; rüyada görülen sandık üç şekilde tabir olunur: Büyük makam, aşama, güzel bir eş. Bir başka rivayete nazaran de: Rüyada görülen sandık, hanıma işarettir. Sandık görmek, rüya sahibinin evine, hanımına ve dükkanına işarettir. Sandık görmek bekar kimse için evlenmeye; yoksul içinde zenginliğe işarettir. Seyahat sandığı da sefere çıkmaya yada bir yere gönderilecek elçiye işarettir.

Sandık, nereden geldiği belli olmayan, aslı bilinmeyen her insanın ilgilenilmiş olduğu kısmettir. Rüyayı gören bekarsa kısa zamanda evlenir. Rüyada türlü eşyayı sandığa yerleştiren biri evini değiştirecektir. İçindeki eşyalar güzelse kendine ev alacaktır.

Rüyada dolu sandık görmek, hayır ve verimli bir döneme girileceğine; boş sandık görmek, yoksulluk çekmeye işarettir.

Rüyada sandığın içindeki eşyayı bir başkasına vermek ya da satmak, gizli saklı işlerinizin gözler önüne serileceğine; başkasına ilişkin bir sandığı açtığını görmek, yaşam süresince bekar kalmaya delalettir.

Rüyada sandık içinde bir ölü sakladığınızı görmek, yaptığınız kötülüklerin karşılığını fazlasıyla ödeyeceğinize işarettir.

Ek olarak bakabileceğiniz rüya tabirleri: Çekmece, Kutu 

Sandık

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir