Rüyada Şeytan Görmek

Yalan ve şehvete, düzmece mutluluklara, her türlü kötülüklere ve fenalık odaklarına; Şeytanı görmek sahtekar, aşırı tutkulu, kıskanç ve mağrur, laubali ve kendisine her iki dünya için zararı olan olan düşmana; Onu görmek inançsız, iki yüzlü ve kıskanç olmaya, ŞŞeytan, samimi Müslüman için kuvvetsiz ve aciz bir düşmana; Onunla düşüp kalktığını görmek faiz yemeye ve öteki fena fiilleri işlemeye; Şeytanı mutsuz ve öfkeli görmek veya ona buğzetmek Allahü Teala’nın rızasını kazandıracak işleri işlemeye ve düşmanına galip gelmeye; Onu mutlu ve neşeli görmek nefsani arzularıyla meşgul olmaya delalet eder.

Rüyada şeytan görmek amaçlarınıza ulaşmak için yaptığınız kötülüklere ve hilelere artık son vermelisiniz anlamındadır. Eğer rüyada şeytanı yenik ettiğinizi görürseniz, bazı tehlikeleri, zorlukları ve kötülükleri aşmak için yeteri kadar güce haiz olduğunuza yorumlanır.

Rüyada şeytan görmek amaçlarınıza ulaşmak için yaptığınız kötülüklere ve hilelere artık son vermelisiniz anlamındadır. Eğer rüyada şeytanı yenik ettiğinizi görürseniz, bazı tehlikeleri, zorlukları ve kötülükleri aşmak için yeteri kadar güce haiz olduğunuza yorumlanır.

Hedeflerinize yetişebilmek için ahlaksızlıklara ve sahtekarlıklara başvurmayın.

Büyük fenalık, düşmanlık, bela, felakettir.

Rüyada seytanla konusmak yada onu görmek, düsmanlarinizin aleyhinizde çalistiklarina işarettir. Bir başka rivayete bakılırsa de: Rüyada görülen seytan, hilekar, haris, lakald, din ve dünyaca düsmanidir. Kimi zaman.seytani gören kimse, münafik veya da kiskanç olur. Kimi zaman de seytan görmek, çoluk-çocuga işarettir. Seytani görmek ferahlik, yalan ve sehvete de işarettir. Bir kimse rüyada seytanin kendisini düsürüp aklim gidererek sarali yaptigini görse, o kimse faiz yer.Eger seytanin kedisine dokundugunu görse, o kimsenin allesine karacılık eden ve yoldan çikarmaya çalisan bir düsmana işarettir. Eger rüyayi gören hasta yada mahzun ise, onun iyilesmesine ve servete erismesine işarettir. Bir kimse kendisini seytanla gizli saklı konustugunu görse, o kimse düsmanlarindan birisiyle gizlice konusur ve salih kişilerin kahir ve helakinda onlara yardimda bulunur. Eger seytanin kendisine bir şey ögrettigini görse, o kimse düzme ve yalan bir söz söyler yada insanlara hile yapar. Seytanin kendi üstüne indiğini gören kimse, karacılık, yalan ve günah olan bir is yapar. Rüyada seytanlara reislik ettigim ve seytanlarin da ona itaat ettiklerini gören kimse, reislige, serefe, heybet ve söhrete nail olur ve düsmanlarim kahreder. Seytanlari baglayip ve onlari hapsettigini gören kimse, yardim, kuvvet ve söhrete nail olur.Rüyada seytanin kendisini azdirip yoldan çikarip, dehset ve hayrette biraktigini gören kimsenin, malina zarar ve ziyan erisir.Bir kimse seytanin elbiselerini soydugunu görse, o hiç kimseye islerinde düsmani galebe çalar yada onu vesvese ve fitneye düsürür veya o kimse memuriyetten ayrilir. Rüyada seytana bugz ve adavet ettigini gören kimsenin, Tanrı’a itaat eden sadik bir mü’min olduguna ve dindeki kuvvetine işarettir. Rüyada seytani ferah ve neseli gören kimsenin, nefsanî arzulanyie mesgul olduguna işarettir. Rüyada görülen seytan zayif bir düsmandir. Rüyada seytani düsman kabul ettigini gören kimsenin, mütedeyyin olduguna ve Tanrı (C.C.)’in emirlerine itaat ettigine işarettir.Kimi zaman de seytanlar, bina sahiplerine ve dalgiç şeklinde suya dalmaya, casuslara ve söz çalanlara işarettir. Kimi zaman de seytani görmek, kişinin arkasindan ayibim söylemege göz ve kasla işaret ederek onu asagilamaya işarettir.Rüyada kendisinin seytan oldugunu gören kimse, insanoğlu ile eglenir ve onlara eziyette bulunur yada yer altinda olan su yolu ve lagimlari düzene koyar. Seytan rüyasi, unutkanliga işarettir. Rüyada seytani görmek, bid’at sahibi bir alime, namazi terk etmege, yalana, hirsizliga, günah kazanmaya ve uzun ömüre işarettir. Bir kimse kendisini rüyada seytan olmus görse, o kimse daima seytanin elinde olur, ya da Tanrı’in (C.C.) rahmetinden uzak olarak yasar. Veya nesil ve mal ile riziklanir. Seytani öldürdügünü gören kimse, hilekar ve hilebaz insanlara hile yapar. Bu rüyayi gören salih ve iffetli kimse ise Tanrı’in emrinden ümidini keser ve me’yus olur.

Hedeflerinize yetişebilmek için, ahlaksızlıklara ve sahtekarlıklara başvurmayın. Eğer rüyada şeytanı yenilgiye uğrattıysanız, bazı tehlikeleri, zorlukları ve kötülükleri aşmak için yeteri kadar güce haiz olacağınız anlamındadır.

Rüyada şeytan görmek; zahmetli bir iş sonucunda alınacak yüksek oranda paraya, şeytanla konuşmak; yalancı ve dost görünüşlü bir düşmanla karşılaşmaya, şeytandan bir şey almak; düşmandan zarar görmeye, şeytana bir şey vermek; düşmana fenalık yapma şansı vermeye, şeytan tarafınca öpüldüğünü görmek; haram yollardan kazanç elde etmeye, şeytanla kavga etmak ve onu yenmek; düşmanlarla savaşım edip zafer kazanmaya işarettir.

Şeytan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir