Rüyada Sırat Köprüsü Görmek

Rüyada sırat köprüsünü görmek, bu köprü kişinin iyi ya da fena işlerinin tamamına; sıratta salimen yürüdüğünü görmek, dinde sebat etmeye, sünnete uymaya ve yön suretiyle olmaya, deniz yolculuğuna, büyük ve yararlı bir işi başarmaya, korkmuş olduğu şeyden emniyete kavuşmaya işarettir. Sırattan düşmek görmek, günah işlemekte ısrar etmeye ve haktan yüz çevirmeye delalet eder.

Rüyada sırat köprüsü üstünde yürümek, deniz tatiline çıkmaya işarettir. Sırat köprüsünde yürürken kaysa yada düşse, zarar ve helaka uğrar. Kimi zaman de üstünde yürüyen kimsenin ilime, tevhide ve sünnet-i seniyyeye ittiba etmesine işarettir.

Sırat, yol anlamına gelir. Bunun için yolda yürürken ayağının kaydığını gören kimse, hak olan yolunda hata eder. Rüyada sırat köprüsü üstünde bulunduğunu gören kimse, dininde yön suretiyle bulunur.

Rüyada sırat köprüsü üstünde yürüdüğünü ve ayağının kaymadığını gören kimse, büyük bir iş yapar ve ondan iyi bir netice alır. Korktuğundan güvenilir olur. Sırat köprüsüne girdiğini ve ayağının kaydığını gören kimse, bir günah işler ve haktan ayrılır. Hacca giden kimse sırat köprüsünden geçtiğini görse salimen hacdan döner.

Ek olarak Bakınız; Köprü, Deccalın Çıkması

Sırat Köprüsü

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir