Rüyada Solucan Görmek

Rüyada solucan görmek; solucan ve bu türden öteki canlılar mala, menfaate, insanoğlunun geçindirmekle yükümlü olduğu kimselere ya da nefret edilen bir şeye delalet eder. Çevrenizde kötülüğünüzü isteyen insanoğlu var anlamına gelir. 

Rüyada solucan öldürdüğünü görmek, düşmanlarınızı alt edeceğinize işaret eder. Şahıs, malını ve mülkünü korumalıdır. Bundan dolayı rüyada solucan kişinin kısmetinden yararlanmak isteyen hayırsız kimsedir.

Rüyada solucan görmek tabiri, mal ve çıkar yada tiksinilen bir hal ile tabir olunur. Elbisesi üstünde solucan görenin eline bir mal geçer. Bir yerde büyükçe bir solucan görmek, büyük bir saygınlık ve onur göreceğine delalet eder. Yeşil bir solucan gören iyi ve dürüst bir hanımla evlenir.

Ebu Sait El-Vaiz’e bakılırsa; solucan görmek, aileye fenalık getiren akrabaya delalet eder. Kirmani’ye bakılırsa; toprağı kazıp oradan solucan çektiğini gören, toprak yüzünden kazanır.

Rüyada toprakta solucanların küme halinde olduklarını görmek, berekettir. Rüya sahibinin eline bu yüzden oldukça para geçer. Rüyasında ağzından yada gerisinden solucan çektiğini gören, yapmış olduğu kötü bir işten dolayı zarara uğrar. İlaç içerek solucan düşürdüğünü gören, ev halkından birkaçını kaybeder.

Bir başka rivayete bakılırsa de solucan, insan ile birlikte sofrasından yiyecek yiyen akraba ve ailesine işarettir. Bundan dolayı solucandan nefret edilen bir şeyi görse, beraber yemek yemiş olduğu birisinden ayrılır.

Bakınız: Kurt, Böcek

Solucan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir