Rüyada Sucu Görmek

Rüyada sucu görmek; takva ve iyilik sahibi, ilimiyle göğüslere, hikmetle kalplere tesir meydana getiren hiç kimseye veya varlıklı olmaya, rızka ve büyüklere yaklaşmaya işarettir.

Rüyada kase ve bardakla su dağıtan kimse, bilgine, vaiz ve tembih ehline, iyiliksever hiç kimseye işarettir. Kırba ve testi ile su taşıyan kimse, her yönüyle güvenli olan hiç kimseye; sucunun tulumunun su akıtması, onun ishal olmasına delalet eder.

Rüyada görülen sucu, takva ve iyilik sahibi bir kimsedir. Zira suculuk, sevap işlemenin en faziletlisidir. Sucu, yapmış olduğu iş mukabilinde ücret almadığı takdirde, elinden oldukça hayır meydana gelir. Sucunun bir kabı doldurup yerine götürmesi, onun biriktireceği mala işarettir. 

Rüyada sucuyu görmek, ilmiyle, göğüslere; hikmetiyle, kalplere şifa veren hiç kimseye, rızka işarettir. Kimi zaman de sucuyu görmek, halk içinde hayır ile çalışmaya, kimi zaman eşyayı sahibine gönderen simsara işarettir. 

Rüyada sucu görmek nedir, şer ve düşmanlığa ve oyun oynamaya işarettir. Sucunun bir kimsenin kabıyla su yüklenmesi ve ondan para alması, onun günahını üstüne almasına ve suyu götürmüş olduğu hiç kimseye, sultanın adamlarından birisinden birikmiş mal götürmesine işarettir. Zira dere sultandır, kap içindeki su da birikmiş maldır. Kase ve bardaklarla su veren kimse, alim ve vaiz şeklinde dindar, güzel eylem sahibidir. Rüyada sucu bulunduğunu görmek, gören şahıs mal ve emanet üstüne güvenli kimselerdir.

Ek olarak bkz: Saka (Su Taşıyıcı), Su Kabı, Su Kovası

Sucu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir