Rüyada Süprüntü Görmek

Rüyada süprüntü bulunan bir yeri görmek, dünya ile tabir olunur. Ashaptan bazıları Rasulullah (S.A.V.) Efendimizden dünyanın halini sorduklarında, mezbeleyi işaret buyurmuşlardır. Bu bakımdan, bazı yorumculara gore; bu dünyada yenilecek ve giyilecek yada mal ve hayvanlar; öldükleri, yok oldukları süre çöplüğe giderler ve süprüntü olurlar. Bu ölçüye gore, dünya süprüntüyü temsil ediyor anlamına gelir.

Bakınız; Çöp, Faraş

Rüyada bir çöplüğe yada süprüntü yığını üstüne çıktığını gören, eğer orada oturursa dünyayı eline alır, dünya ona her şeyini verir. Bir rivayete gore sürüntünün ortasında oluşturulan delik sorun içine düşmeyi temsil eder. Ek olarak süprüntü, her çeşit malla da tabir olunur, diyenler de vardır. Rüyasında mendiline veya cebine çöp doldurduğunu gören, mal sahibi olur.

Bir çöplükten çuval yada bir kapla süprüntü alıp evine getirdiğini gören, mal ve para kazanıp varlıklı olur. Çöplük, bazılarının söylediklerine gore mal ve paranın toplu bulunmuş olduğu yer, kısaca hazinedir. Rüyasında evinden çuval yada bir kapla çöp alıp dışarı çıkarak döktüğünü görmek, gören şahıs malını boş şeylere harcar. Rüyada bir çöplüğe haiz bulunduğunu gören, fazlaca varlıklı olur. Bir çöplüğü satın aldığını gören, fazlaca para kazanacak bir işe adım atar ve gittikçe zenginleşerek mal ve mülk sahibi olur.

Abdulgani Nablusi’ye gore; rüyada süprüntü görmek dünyaya; çöp ise mal ve para ile tabir olunur. Rüyasında kendini bir çöplüğün üstünde gören yada satın alan yada kendisine miras kalan yada evi çöplük haline gelen hasta yada herhangi bir sebeple korkuyorsa bunların hepsinden kurtulur. Dünyada kendisine büyük kazanç yolları açılır ve kısa zamanda varlıklı olur. Yoksul ise varlıklı olur veya mühim bir mirasa konar; bekar ise fazlaca varlıklı bir kızla evlenir. 

Bazı yorumcular, süprüntü ile biriken çöplüğü insanların dükkanı, mağazası benzer biçimde iş yeri olarak tabir etmişlerdir. Rüyada çöplük üstünde oturduğunu gören, büyük bir onur sahibi olur. Bir çöplükte soyunduğunu gören işinden olur. Hasta ise ölür, varlıklı ise fakirleşir.

Bir başka rivayete gore de: Rüyada süprüntü görmek, adi ve kirli işlerde bulunan kimse için hayra; fakirler hakkında servet, mal ve eşyalarının çokluğuna işarettir. Zenginler için reisliğe ve onların mal eşyalarının çokluğuna tüm insanoğlu nazarında erişecekleri izzet ve şerefe işarettir.

Süprüntü

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir