Rüyada Sürme Görmek

Rüyada sürme görmek; basirete, ferasetli olmaya, mala ve öteki iyi şeylere; iyi bir kimsenin kendine sürme çektiğini görmek, hayra işarettir.

Rüyada fena birinin sürme çektiğini görmek, şerre; bekar kızın sürme (rimel) çekmesi, evlenmesine; kul kadının gözlerine sürme çekmesi, kocaya varmaya işaret eder.

Rüyada evli kadının gözlerini sürmelemesi, kocası tarafınca fazlaca sevilmeye ve ona karşı anlayışlı olmaya; sürme çubuğu çocuğa, hizmetçiye, elçiye, yolculuğa ya da muhasebeciye işarettir. Sürme kabı (sürmedanlık), halkın din ve dünyasını ıslah ile meşgul olan hanıma delalet eder.

Rüyada sürme görmek; hayır, çıkar, mal ve nimettir. Gözlerinin nurunu arttırmak maksadı ile sürme çektiğini gören din kuvvetini arttırır.

Rüyada süs için sürme çektiğini gören de dış görünüşünü düzeltir. Kirmani’ye gore, hanım ve adam için sürme çekmek, kıymetini artırmaya delalet eder. Bir rivayete gore ise fazla kaçmamak şartıyla sürme çektiğini gören, hak yolunu bulur ve sevap işler.

İbn-i Sirin’e gore; rüyada sürme satan, hak dinini düzeltmeye çalışan insanla tabir olunur. Rüyada sürme fırçasını gören evlenir; kendisine sürme getirildiğini görmek, dört şekilde tabir olunur. Gözün kuvveti, dinin kuvveti, mal ve güzelliktir.

Bir başka rivayete gore de: Rüyada sürme görmek, mala ve iyi şeylere fazlaca basiretli olmaya işarettir. Bir kimse eline sürme verildiğini görürse o hiç kimseye azca yada fazlaca mal isabet eder.

Bir kimse rüyada kendisine salih bir kimsenin sürme çektiğini görürse, bu rüya hayra işarettir. Eğer kendisine fena ve fasık bir kimsenin sürme çektiğini görürse bu rüyada hayır yoktur. Toplu bir sürmeye rastladığını gören kimse mala erişir. Gözünde şikayeti olanın sürme görmesi, şifa bulacağına işarettir.

Rüyada sürme çekmek, dini ıslah etmektir. Sürme taşıyla gözüne sürme çektiğini gören kimse, iki hanımla evlenir. Sürme taşı haricinde deniz köpüğü benzer biçimde şeyler kullandığını gören kimse, zina yapmak ister. 

Rüyada sürme taşından ufaklıklara sürme çektiğini gören kimse, dininin iyi bir durum içinde bulunduğunu iltizam eder. Eğer sürme çekmekten maksadı süslenmek içinse, o kimse din işlerinde kendisini ziynet ve parlaklık verecek bir şeyi yapar. 

Bir kimse rüyada; herhangi tek tek insanoğlunun kendisinin gözüne sürme çektiğini ve gözünü kör ettiğini görse o kimsenin malından hile ile sual olur. Bekar kızın rüyada sürme çekmesi, evleneceğine; dul kadının sürme çekmesi de kocaya varmasına işarettir. Kan ve gül ile sürme çekmek, fasıklığa ve batıl bir nikaha işarettir.

Ek olarak bakabileceğiniz rüya tabirleri: Allık Sürmek, Sürme Kabı, Ruj

Sürme

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir