Rüyada Susuzluk Görmek

Rüyada susuzluk görmek; fitneci ve bozguncu insanların ahlakı ile ahlaklanmaya, dinde bozukluğa, nikahını tazelemek gerektiğine, ekim işlerinin durgunluğuna delalet eder.

Rüyada susuz bulunduğunu görmek; yorgunluğa ve zorluğa, din ve dünyada fesada yorumlanır. Kirmani’ye gore, rüyada kendini susamış gören, kendi de bilmediği bir işin arkasından koşar.

Ek olarak bakabileceğiniz rüya tabirleri: Kuraklık Görmek, Akan Su, Tebbet Suresi

Ebu Sait El-Vaiz’e gore; susuzluk rüyası, dinde aksama olması ile tabir olunur. Susamış olup bir nehirden içmek istediği halde içmediğini ve içmediğini gören, hüzün ve kederden kurtulur. Bazı tabircilere gore, rüyada susuzluk şiddetli ihtiyaca işarettir.

Rüyada susuz olup içmek için su aradığını ve bulamadığını görmek, çalmış olduğu işte başarı göstermiş olamayacağına delalet eder. Uykuda susuzluğunu gerektiren bir sebepten dolayı kendisini susamış gören kimsenin rüyası tabir edilemez. Şu sebeple ahlamdır (yorumu olmaz). 

Bir başka rivayete gore de: Rüyada susuzluk, dinde bozukluktur. Susuz bir kimse bir ırmaktan su içmeyi arzu etmiş olduğu halde içemediğini görse üzüntü ve kedere yenik olur. Su içmek en büyük arzusu olmasına rağmen, içmeye kadir olmadığını yada kendisinin bir ırmak, göze ya da bir kuyunun yanında durduğunu ve suya yetişemediğini görürse o kimsenin arzu etmiş olduğu şeye erişemeyeceğine işarettir.

Rüyada susuzluk çekmek, fitne ve fesat çıkaran kimselerin ahlakıyla ahlaklanmaya işaret eder. Şu sebeple onlar çıkardıkları fitneyle kıyamet gününde kevser havuzundan men edilmişlerdir. 

Rüyada susadığını görmek, rüyayı gören kimsenin nikah yapması gerektiğine işarettir. Rüyada susuzluk; mal, tarla ve çiftçilerin hallerinin durgunluğuna işarettir. Kimi zaman fakirliğe, tecim sahiplerinin işlerinin durgunluguna ve yanında bulunmayan bir kimseyi arzulamaya işarettir.

Susuzluk

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir