Rüyada Süt Emmek Görmek

Bir adam rüyasında çocuk emzirdiğini görse, hüzne düşer. Birinin memesinden süt emdiğini gören hapse girer. Birçok tabirci, bu rüyada süt veren ve emen için hayır yoktur, diyorlar.

Ebu Sait El-Vaiz’e gore, bir kadının memesinden süt emdiğini gören hasta olur. Rüya sahibi büyük yada minik, hanım yada kız ne olursa olsun geçimleri zor olur.

Ek olarak bakabileceğiniz rüya tabirleri: Süt ve Bal Kabı, Süt Sağan, Sütten Kesme, Sütçü Görmek

Rüyada bir karı kendi memesinden süt içtiğini görse kızının mirasını yer. Bir kadının memesinden süt emdiğini görmekte hayır yoktur. Bir kadının öteki kadının memesinden süt emdiğini fakat süt çıkmadığını görmesinde de hayır yoktur. Kadınlık aletini emdiğini görmek, güvenlik için hayırlıdır. İşlerinin olmasına ve menfaate işarettir. Öteki azalardan emmek, eğer süt çıkarsa, emen için mal ve çıkar, emilen için zarardır. Bir hayvanın memesini emmek, nimettir.

Kirmani’ye gore, rüyada emmek görmek, maldır. İnsandan veya eti yenilmez hayvandan süt emmek, haram mala; eti yenilen hayvanın memesini emmek, helal mala delalet eder. Bir rivayete gore, insanoğlunun süt vermesi şefkattir.

Cabir’ül-Magribi’ye gore, memesi olmayandan süt emdiğini gören pinti bir adamdan para ister. Eğer emdiği yerden süt çıkarsa, bu parayı alır, süt çıkmazsa boş döner. 

Rüyada bir insanoğlunun yada hayvanın emilmeye uygun olmayan bir yerini emdiğini gören, oldukça zor bir işin arkasına düşer. Eğer oradan süt çıkarsa başarır, fakat güçlük çeker. Bir çocuktan süt emdiğini yada bir çocuğa süt verdiğini gören adam, hapse girer.

Bazı yorumculara gore: Rüyada kendi annesinin memesini emdiğini görmek, şerefe ve mertebeye delalet eder. Bir kadının kendi evladını emzirdiğini görmesi, evladının büyük mertebeye ve makama işarettir. Elinden süt emdiğini gören, dünyada zafer bulur ve varlıklı olur.

Rüyada bayanları tutup memelerini emdiğini fakat süt çıkmadığını görmek, mekruh işleri yaptığına delalet eder. Bir adamın bir kadının sütünden emdiğini görmesi, o insanın kadının malından almasına gerek insan gerek hayvan memesinden süt emmek ve oradan süt yada bir su çıktığını görmek, mala delalet eder. Emilen memeden çıkan şey katı olursa bunda hayır yoktur. Bir rivayete gore menfaattir. Ve memeden çıkan o şey de ruha delalet eder. Bir hal ve hareket olursa evladı olacağına delildir.

Bir başka rivayete gore de: Rüyada başka bir hanımdan süt emmek; yetimliğe, ihtiyaca, telef olmaya ve mizacın değişmesine işarettir.

Bir kadının rüyada birisini emzirdiğini görmesi, dünya kapılarının ve sebeplerinin üstlerine kapanmasına veya onların hapsine işarettir. Bu sütü emen kimse ister çocuk ister büyük adam yada hanım olsun gene tabir bu şekildedir. 

Rüyada bir kimse sütten kesilmiş bir evladı emzirdiğini görürse, o kimse hapsolunur veya hasta olur. Ya da üstüne kapı kapanır. Eğer rüyayı gören hamile bir kadınsa hamileliğinden kurtulur. Bir kimse rüyada bir evladı emzirse veya çocuktan emerse, o hiç kimseye sertlik ve meşakkat erişir. Sonrasında Tanrı-u Teala Hazretleri onu meşakkat ve şiddetten kurtarmış olur. Kimseyi emzirmediği takdirde iki memesinde süt bulunduğunu gören kimse için dünyanın yüz çevirmesinden sonrasında ona tekrardan fazlaca teveccüh ve yönelmesine işarettir.

Rüyada birisini emzirmek, gerek emen ve gerek emilen kimse için hayır yoktur. Bir karı rüyada bir adamın kendisinden emdiğini görse o adam emdiği süt kadar kadının malından alır. Bir kimse rüyada hanımefendilerin çevresinde gezinip onların memelerinden emdiğini ve sütün de çıkmadığını görürse o kimse çocuklan öper. Hasta kimse süt emdiğini görse iyileşir.

Süt Emmek

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir