Rüyada Temel ve Duvar Görmek

Rüyada temel görmek, din kuvveti ile yorumlanır. Temel ne kadar güçlü olursa, dini inancı da o denli güçlü olur. İbn-i Sirin’e (R.A.) gore; duvar, adamın dünyadaki hali ile tabir olunur. 

Rüyada sağlam güçlü bir duvar yaptığını görmek, dünyada onun iyi bir kimse olduğuna işarettir. Eski bir duvarı yıktığını görmek, mal yada ilim edinmeye; eğer yıktığı duvar yeni ise, gam ve kedere düşmeye; eğer duvar ince ve zayıf ise, dünyada halinin fena oluşuna ve işlerinin ters gideceğine işarettir. 

Rüyada bir duvar üstünde ayakta durduğunu görmek, rüyayı görenin işleri yolunda olmaz. Duvarda asılı bulunduğunu görmek, hal ve malının son bulduğuna delildir. Bir duvarı yükselttiğini gören birini yüksek bir mevkiye çıkarır yada halka yardım eder. Bir duvarı yıktığını gören, bir insanı işinden ve ekmeğinden eder. 

Kirmani’ye gore; bir duvar yaptığını yada yıkık bir duvarı onarım ettiğini gören, işi bozulmuş olan bir insanın halinin düzeltilmesine çalışır. Bir memleketin yada bir mescidin duvarının yıkılmasını görmek, o yer büyüklerinden birinin bir musibete uğrayacağına delalet eder. 

Cabir’ül-Magribi’ye gore; rüyada duvar görmek, büyük bir kimse ile tabir olunur. Duvarın yüksekliği o kimsenin aşama ve mevkisine delalet eder. Bir eski duvarı yıktığını görenin hali düzelir. Yeni bir duvarı yıktığını görenin hali bozulur. 

Cafer-i Sadık’a gore; balçık ve tuğladan bir duvar görmek, dininin iyileşmesine; kireçten ve kerpiçten bir duvar yaptığını görmek, niyetinin bozulmasına ve fesadına işarettir.

Rüyada taş ve kireçten duvar yaptığını görmek, gururlu bir kimse olduğuna delalet eder. Halid El İsfahani’ye gore; duvar büyük bir adamdır. 

Rüyada bir duvara dayandığını gören, büyük bir hiç kimseye dayanmış olur. Bir duvara ata biner benzer biçimde bindiğini gören, dünyaya binmiş olur. Duvara asılı bulunduğunu gören, şerefini kaybeder.

Temel ve Duvar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir