Rüyada Tükürük Görmek

Rüyada tükürük görmek, insanoğlunun güç ve kuvvetine; sözde, ilimde ve malda ziyadeliğe işarettir. Yere tükürmek mülk satın almaya ya da çirkin bir işi halletmeye; yutkunduğu halde tükürememek, emsallerinin yapmış olduğu işe yeltendiği halde buna güç yetirememeye delalet eder.

Rüyada insan üstüne tükürmek, o hiç kimseye kara çalma etmeye; ağaca tükürmek, sözünden caymaya; duvara tükürmek, Tanrı yolunda mal sarf etmeye ya da tecim halletmeye; sıcak tükürük uzun ömre, soğuğu ise ölüme; ağızda tükürüğün kuruması yoksulluğa; oldukca tükürük üzüntü ve kedere delalet eder.

Rüyada tükürük görmek nedir, kişinin kuvvetine işarettir. Tükürüğünün kuruduğunu gören kimse, akranının yapmış olduğu işleri yapmak ister fakat bunu yapmaktan aciz kalır ve sözü azca saygınlık görür. 

Rüyada ağzından tükürük çıktığını görmek, söylemekte olduğu batıl sözle; düzdürdüğü yalan ve iftiralarına işarettir. Tükürük, kişinin mali ve kudretidir. Bir yere tükürdüğünü gören kimse bir arazi yada akar satın alır. Ağaç üstüne tükürdüğünü gören sözünden döner, ya da yeminini bozar. İnsan üstüne tükürdüğünü gören, o insana kara çalma eder. 

Rüyada tükürüğünü sıcak görmek, uzun ömre; soğuk görmek ise ölüme işarettir. Ağızda tükürüğün kuruması fakirliktir. Tükürük, söz, ilim ya da malda ziyadeliktir. Kimi zaman tükürük, rahata ve nikahla rahatlığı talep etmeye, kimi zaman de esenlik ve hastalığa işarettir. 

Rüyada tükürüğünün değiştiğini görmesi, ahlakında fenalık ve bozukluğun olacağına, tükürüğünün kesildiğini görmesi ise lezzet ve rahatının kesileceği ve evladını kaybedeceği ile tabir edilir.  oldukca tükürük görmek; hüzün, üzüntü ve meşakkattir.

Kendisini rüyada tükürüyor görse, ağzından fena söz çıkar.Tükürüğünde kan veyahut balgam olursa, kendisine helal olmayan bir söz konuşur. İnsan yüzüne tükürdüğünü görenin ağzından söylenmesi caiz olmayan bir söz çıkar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir