Rüyada Un Fabrikası Görmek

Rüyada değirmen görmek, aile halkının sorun ve darlıktan kurtulmasına veya fakirlikten sonrasında zenginliklerine; bekar adam için eşe; bekar kız için kocaya işarettir.

Rüyada değirmen bulunmayan bir evde değirmen görmek; sertlik ve zorluklara, düşmanlığa işarettir. Eğer değirmende ekmek, et yada bal öğütse, aile halkının bozucu, gösteriş maksatlısı ve sevici olmalarına işarettir. 

Rüyada değirmende buğday yada arpa yada kendisinden istifade edilen yararlı bir şey ögütse, aile halkının işlerinin kolaylığına ve rızıklarının yolunda gitmesine, hastalıklardan şifa bulmalarına, işlerini yönetim eden kimseyi yenilemelerine işarettir.

Rüyada kent ve kasabanın ortasında görülen büyük değirmen, eğer o kent ve kasaba harap ise meydana çıkacak harbe işaret eder. Hususiyle o değirmende ateş yada büyük taş öğütülürse, eğer kent harap değilse ve orada öğütülen fena kokulu arpa, su, balçık veyahut et olursa, salgın hastalığa işarettir.

Bazı tabirciler, su üstünde bulunan değirmen, işlere nezaret eden ve elinden oldukca mal geçen bir adamdır, dediler. Bir kimse o adama sığınsa, onun emek verme ve gayreti güzel olur. Rüyada değirmenin döndüğünü gören hiç kimseye değirmendeki un miktarınca gelecek hayra işarettir.

Rüyada kimi zaman değirmenin döndüğünün görülmesi, seyahat; değirmenin buğdaysız dönmesi, sertlik ve sıkıntıdır.

Rüyada değirmenin eğrilik ve aksaklık ile dönmesi, piyasanın pahalılığına işarettir. Bir kimse kendisinin dolap ile dönen bir değirmenin bulunduğunu görse, temiz bir rızka işarettir. Bir sey öğütmeksizin değirmenin döndüğünü görmek, yolculuktur. Değirmenin sebepsiz olarak döndüğünün görülmesi, ecelin yaklaşmasına işarettir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir