Rüyada Vaaz Görmek

Rüyasında halka vaaz ettiğini görmek, büyük bir ise girip komut vereceğine delalet eder. Rüya sahibi eğer bir devlet büyüğü ise, sözü geçen bir kişi olur. İlim adamı ise sözlerinden halk faydalanır. Tüccar ise kazancı helal olur. Sanatçı ise yapmış olduğu eserler halk içinde fazlaca beğenilir.

Rüyada vaaz vermek, halktan biri ise hayır görür. Yapmış olduğu vaazını tamamlayamadığını görmek, zorluğa uğrayacağına ve isteğinin yerine gelmeyeceğine; kürsüden vaaz etmek halkın sevgisinin kazanılacağına işarettir.

Rüyada vaaz için kürsüye çıkıp vaaz etmeden indiğini görmek, layık olmadığı halde halk içinde şerefinden eksileceğine ve yerini kaybedeceğine; bir sahrada yada kimsenin bulunmadığı bir yerde vaaz etmek, sözlerinin asla kimse tarafınca dinlenmeyeceğine; hamamda vaaz ettiğini görmek, kötü insanlarla karşılaşacağına delalet eder.

Rüyada bir mecliste bilginlerin karşısında vaaz ettiğini yada başkasının vaazını dinlediğini görmek, hayır ve menfaate; çıplak olarak vaaz ettiğini görmek, yalan söze işarettir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir