Rüyada Vahşi Hayvan Görmek

Rüyada yırtıcı hayvan görmek, insanoğlunun can düşmanı olan nefsine ve onun hilelerine delalet eder. (Hangi yırtıcı hayvan görüldü ise, o maddeye bakılmalıdır.)

Rüyada aslan, kaplan, ayı benzer biçimde yırtıcı yırtıcı hayvan görmek, etrafının düşmanlarla sarılı olduğuna, bunlardan çekinmesi ve korunması gerektiğine işarettir. Rüyasında herhangi bir yırtıcı hayvana binip istediği benzer biçimde yönettiğini görmek, günahtan kurtulacağına işarettir. Hayvan itaat etmezse günaha düşer.

Rüyada yırtıcı hayvanlardan birinin evine girdiğini gören, şeriata uymayan bir kimse ile ahbaplık eder. Eğer giren hayvan avlanmış ise, mal ve ganimet ile yorumlanır. Kendisine avlanılmış bir hayvan gönderildiğini gören, zahmet çekmeden para kazanır.

Rüyada yırtıcı bir hayvanı kestiğini gören, yabancı biriyle gayrimeşru ilişkide bulunur.

Rüyada yırtıcı bir hayvanı bulunduğunu gören, hayırsız adamlarda dost olur. Yırtıcı hayvanlardan birinin kendisini çiğnediğini gören ihanete uğrar. Rüyada yırtıcı hayvan derisi, tüyü, tırnağı, eti, kemiği, boynuzu ve öteki parçaları mal ile eti yenilen hayvan ise helal ve yenilmez hayvan ise haram mal ile yorumlanır.

Rüyada yırtıcı bir hayvanı avladığını görmek, eline mal ve ganimet geçmeye; elinden avını kaçırdığını görmek, bir şey elde edememeye; yırtıcı bir hayvana yem yada su verdiğini görmek, bilgisiz adamlara hizmet edeceğine; yırtıcı hayvanlardan birinin kendisine alıştığını görmek, hayır ve menfaate; ehli hayvanlardan birinin yırtıcı bulunduğunu görmek, şerre delalet eder.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir