Rüyada Yavşak Görmek

Ek olarak bkz: Tahıl Biti, Bit Sirkesi, Bit Yumurtası

Rüyada yavşak görmek yavşağın nerede görüldüğüne bağlı olarak birbirinden değişik anlamlar içermektedir. Rüyada temiz bir kıyafetin üstünde yavşak görülmüşse mal ve dünyalık mala önem olarak yorumlanır. Şahıs yeni giydirilmiş olduğu bir elbisenin üstünde yavşak gördüyse dünya yaşamını oldukca önemseyen biridir ve ahireti için herhangi bir yakarma yapmamaktadır. 

Rüyada eskimiş bir kıyafetin üstünde yavşak görülmüşse rüya sahibinin borç içinde bulunduğunu ve bu borç yüzünden sıkıntıda bulunduğunu gösterir.

Rüyada Saçında Yavşak Görmek 

Rüyada saçında yavşak görmek kişinin işlerinin fazlalaşacağı, ticarette oldukca başarıya ulaşmış olacağı ve beklenmedik bir yerden miras kalacağı şeklinde yorumlanır. Saçta görülen yavşak bir başka yorumcuya gore kişinin maddi olarak bir borç sonucu sıkıntıya gireceğini, bu borcun ödenmesi için gece gündüz çalışılmasına karşın borcun bir türlü nihayete ermeyeceği olarak tabir edilir. 

Rüyada saçta görülen yavşağın bir öteki anlamı sabır göstermektir. Rüya sahibi gösterdiği sabır sonucunda büyük bir fırsat yakalayacak ve şansı yaver gidecek.

Rüyada Kafada Yavşak Görmek 

Rüyada kafada yavşak görmek eskiden beri kin güdülen bir düşmana karşılık gelir. Rüya sahibinin bu kin duyduğu düşman kendisi ile gireceği harpte galip gelen taraf olacaktır. Düşmanla öncesiz rekabet etmek kişiye yarar sağlamayacağı için şahıs işinde gücünde geriye düşecektir. 

Rüyada kafadan yavşağı tek tek ayırmak bir kişinin size süsleyerek yalan söylediğini gösterir. Bu yalanlar eninde sonunda sizin başkalarının kalbini kırmanıza niçin olabilir.

Rüyada Yavşak (Sirke, Bit Yumurtası) Görmek 

Rüyada yavşak (sirke, bit yumurtası, vb.) görmek çevrenizde fırsatçı insanoğlu bulunduğunu ve çıkar ardında olduklarını gösterir. Rüyada görülen bu yavşak ve yavşak yumurtaları canlı olarak yere atılırsa, şahıs dinimize ve Peygamberimizin sünnetlerine karşı olarak davranıyor hatta inkâr içinde yaşamını sürdürüyor anlama gelir. 

Rüyada oldukca fazla sayıda yavşak var ise şahıs içten içe üzüntü ve elem içindedir. Dertlerini içine atmakta ve kimselerle paylaşmadığı için hasta olmaktadır.

Rüyada Yavşak Öldürmek 

Rüyada yavşak öldürmek rüya sahibinin bundan sonraki ömrü hayatında hiçbir şekilde üzüntü görmeyeceği, tasalarının aniden son bulacağı, aklını kurcalayan her şeye çözüm bulacağı ve karlı çıkan kişinin daima kendisi olacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada yavşak öldürdüyseniz bir dostunuzu zamanında oldukca üzdüğünüzü ve dostunuzun da bunu asla unutmadığını gösterir.

Rüyada Yeni Elbisesinde Bit (Yavşak) Bulunduğunu Görmek 

Rüyada yeni elbisesinde bit (yavşak) bulunduğunu görmek dünyalık mal için her şeyin sorgusuzca yapıldığına işaret eder. Rüya sahibi ailesinden oldukca paraya, pula ve şöhrete ehemmiyet veriyor ve ailesini umursamıyordur. Ailesi kişinin bu hırsından dolayı ona yüz çevirip onu yalnız bırakacaktır.

Rüyada Bit Yiyecek Görmek 

Rüyada bit yiyecek rüya sahibinin biri hakkında arkasından oldukca konuştuğunu ve bu konuşmaları her insana yaydığını gösterir. Rüyada bit yiyecek pek hayra yorulmaz. Bit insanı rahatsız eden yaşam standardını düşüren bir hayvandır ve temizlemesi uzun sürer. 

Rüyada bit yenmesi; oldukca konuşmak, karacılık atmak, yalan söylemek, sövgü etmek ve gıybet etmek şeklinde yorumlanır.

Rüyada Bitlenmek Görmek 

Rüyada bitlenmek kişinin yükünün fazla olacağını, ailesine gelecek yeni üye için daha oldukca emek vermesi icap ettiğini, oldukca yorulacağını fakat sonunda giderleri olacağı kadar çaba ve uğraşı sonucu gelirlerinin de artacağını gösterir. Artan gelirleri kişinin fena niyetli insanlarla uğraşmasına ve bu işten zarar görenin de karşı taraf olacağını gösterir.

Rüyada Saçında Bit Çıkarmak Görmek

Rüyada saçından bit çıkarmak bir ölüm haberi yorumlanır. Fazlaca yakınınızdan yada ailenizden birinin kısa sürede vefat haberini duyabilirsiniz. Bu haber sizi oldukca sarsacak fakat öldüğünü duyduğunuz şahıs, hastalığından dolayı oldukca sorun ve ızdırap çekmiş olduğu için akrabalarınız onun adına sevinmeniz icap ettiğini söyleyecektir. 

Bir öteki yoruma gore: Rüyada saçtan bit çıkarmak tabiri mutluluğu ve uzun süredir beklenen müjdeyi temsil eder.

Yavşak 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir