Rüyada Zil Görmek

Okul ya da herhangi bir işletmede kullanılan zil gaflette olan kimseyi din ve dünya işlerinde uyarmaya, Oyun vs. için kullanılan zil çirkin şöhrete, düşmanlık ve münakaşaya, Oyun zili ya da bunu çalan kimseyi görmek dünyalığı ile mağru, zevk ve sefa düşkünü hiç kimseye, Zil kimi zaman adam için evlenmeye, geçersiz nikaha ya da çetinlik ve zorluğa, Kapısı önünde zil çalındığını görmek bir yere üst düzey bir yönetici olmaya, Zil çaldığını görmek dikkat çekici işlere ya da taşkın ve yersiz sevince delalet eder.

Rüyada kapı zili yada okul zili şeklinde zil sesi duymak iyi bir işarettir. Genç bir adam için daha yüksek bir mevkie terfi edeceğine; tecrübeli yaştaysa halinden daha iyi bir değişikliğe; bekar bir kız için mutlu bir evlenmeye; evliyse geleceği parlak bir oğlan çocuğunun olmasına işarettir.

Rüyada zil sesi duymak güzel vakalara yorumlanır. Genç bir adam için yüksek makamlara yükseleceğine işaret eder. Orta yaşlı kimse için bu rüya yaşamında iyi değişimler halletmeye yorumlanır. Bekar bir kız için mutlu olacağı bir evliliğe işaret eder. Eğer rüyayı gören evliyse geleceği oğlan çocuğunun doğumuna yorumlanır.

Fenalık düşünmeyen fakat oldukça konuşan ve pek akıllı olmayan birini işaret eder.

Ibn-i Sirin’e gore; zil çalmak kötü ve mekruh habere, batil olan söze, yalan söze delalet eder. Rüyasinda zil çaldığını gören şahıs kötü söz söyler ve fena bir is yapar. Baska bir çalginin yaninda zil de çalindiğini görmek, o yer insanlari için gam ve musibete işarettir. Bir zili kirdiğini yada elinden attığını gören yalan söyler, tövbe eder. Bir başka rivayete gore de: Rüyada görülen def zilleri, rüya sahibinin karsilasacagi kimse Ue şöhret, düşmanlık ve münakaşadır. Bazi tabirciler zil, kibirli ve dünyaya meyleden bir adamdir, demişlerdir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir