Rüyalar ile İlgili Yararlı Notlar

Rüyalar ile Rüyanızı Bizlere Yazın Sizin İçin Yorumlayalım Dergiler ve Gönlükler

Görülen rüyaların anlamlarının keşfedilebilmesi, rahatça yorumlanabilmesi ve çıkarımlar yapılabilmesi adına rüyalar ile ilgili piyasaya çıkan dergiler, kitaplar ve ansiklopediler bireyler için yararlı birer vasıta olacaktır.

Bu mecmua ve kitapların yanı sıra, kişinin görmüş olduğu rüyaları bir günlük tutarak yazması, biriktirmesi ve içini dökmesi, onun rüyalarını anlamlandırabilmesinde son aşama önemlidir.

Rüya Günlüğü Tutmak İçin İpuçları:

  • Kişi rüyalarını daha rahat yazmak için bir bilgisayar edinmeli ve kendine hususi bir dosya oluşturarak tecrübelerini burada biriktirmelidir. Opsiyonel olarak, kişinin yatağının yanında kalem ve kağıt bulundurması görmüş olduğu rüyaları anında yazabilmesi için bir fırsat olacaktır.
  • Uyumadan ilkin gün içinde yaşanılan vakaları, etkilendiğiniz ya da izlediğiniz TV programlarını, aldığınız ilaçları ve o güne dair mühim olabilecek ayrıntıları not almak da sonradan yapılacak yorumlamalar için mühim bir rol oynar. Bunun yanı sıra, görülen rüyaları sırayla ilişkilendirebilmek adına yazılan yazıların başına gün ve saat belirtmekte mühim bir ayrıntıdır.
  •  Rüyanızda gördüğünüz rüya sembollerini betimlemek ve hatta başarabilirseniz onları çizmek, rüyalarınızı anlamlandırabilmeniz adına önemlidir. Bu yazı ve çizimlerinizi kimselerle paylaşmak zorunda olmadığınızı hatırlayarak, içinizden geldiğince ve rahatça yapabilmekte mühim bir unsur olarak gözümüze çarpar.
  • Yazdığınız rüya ayrıntılarını, gördüğünüz rüya sembollerini ve çizdiğiniz tabloları rüya tabirleri sözlüğü vesilesiyle çözmeye çalışın, böylelikle rüyalarınızı daha rahat anlamlandırabilirsiniz.
  • Kendinize karşı sabırlı olun ve gördüğünüz şeyleri saçma bulsanız dahi not alın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir